Parduodamo būsto kainos nustatymas yra vienas svarbiausių žingsnių sėkmingo pardavimo link. Per aukšta nekilnojamojo turto kaina dažnai būna priežastis dėl ko Jums nepavyksta parduoti būsto, o per žema greitas pardavimas, bet nuostolis pardavėjui.
Nepagrįstai didelės kainos būstą, sunku parduoti todėl, nes atliekamas nekilnojamojo turto vertinimas, kuris yra reikalingas banko paskolai gauti, o jei norima kaina nekilnojamas turtas nebūna įvertinamas, pirkėjui reikalingi papildomi pinigai susimokėti skirtumui tarp perkamo nekilnojamojo turto kainos bei tos kuri užfiksuota vertinime. Tokiais atvejais faktiškai pirkėjams reikia ne 15-20 procentų pradinio įnašo nekilnojamam turtui įsigyti, o 25-40 procentų. O kaip visi suprantame ta potencialių pirkėjų grupė, kuri perka pirmąjį būstą, dažniausiai ir taip sunkiai būna susitaupiusi tuos 15-20 procentų. Tada atsitinka taip, kad parduodamo būsto skelbimas mėnesių mėnesiais kabo skelbimu portaluose, o potencialus pirkėjai pradeda manyti, jog kažkas negerai su tuo nekilnojamu turtu.
Priežastys, dėl kurių pardavėjai nusistato klaidingą kainą, tai būdas, kaip jie tai daro. Dažniausias nekilnojamojo turto kainas nusistato peržiūrėdami skelbimus, kuriuose yra siūlomi pirkti panašūs būstai. Nusprendžia kiek kainuoja jų būstas, ir tada dar prie tos kainos prideda sumą, kurią nuleis derybų metu. Bet skelbimų portaluose yra tik pageidaujamos kainos, kurias norėtų pardavėjai gauti. Nebūna skelbiamos kainos už kurias pirkėjai nuperka, ar kokias nuolaidas tenka padaryti pardavėjams, kad pirkėjai nupirktų.
Klaidingi sprendimai dažniausiai kainuoja. Kaip pavyzdys: nusistatėme būsto kainą didesnę 15 procentų nei esama rinkos kaina, įdėjome skelbimą, sulaukėme skambučių ar net norinčių apžiūrėti, tačiau norinčių pirkti neatsirado ir praėjus savaitei daugiau niekas nebeskambina. Pardavėjai pradeda kaina mažinti, o kadangi ji stipriai per aukšta startinėje pozicijoje, tai mažinti tenka keliolika kartų, o tokiu būdu rinkai siunčiama žinutė, kad labai reikia parduoti. Su tokia žinute perduodamos į pirkėjų rankas ir derybinės galios, dėl ko tenka padaryti nepagrįstai per didelės nuolaidas ir parduoti ženkliai pigiau nei būtų pritaikyta teisinga kainos strategija nuo pat pradžių.
Geriausia, kai galima sužinoti faktiškai įvykusių sandorių sumas, tokia informacija prieinama
http://www.ntsandoriai.lt/lt/pradzia.html, už gautus duomenis reikia susimokėti. Galima kreiptis į sertifikuotus brokerius, kurių sąrašą galima rasti
https://www.lntaa.lt/nt-brokeriai/ , nebūtina užsisakyti pilną paslaugų paketą, brokeriai konsultuoja, ir nustato būsto kainas tikrai už simbolines sumas. Arba, galima užpildyti
https://www.adomax.lt/ivertinti-busto-kaina/ ir preliminarią savo būsto kainą sužinosite nemokamai.